Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Poprzednia rewizja po obu stronach Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
wydarzenia:sokratescafe [2018/03/28 17:37]
rrr
wydarzenia:sokratescafe [2019/05/02 13:40] (aktualna)
rrr [Sokrates Café]
Linia 1: Linia 1:
 ======Sokrates Café====== ======Sokrates Café======
 +{{tag>​wydarzenie cykliczne zakończone}}
 +----
 +
 **Sokrates Café** - cykliczne spotkania moderowanej grupy dyskusyjnej. Spotkania odbywają się we wtorki co dwa tygodnie. **Sokrates Café** - cykliczne spotkania moderowanej grupy dyskusyjnej. Spotkania odbywają się we wtorki co dwa tygodnie.
 ====Zasady panujące na spotkaniach==== ====Zasady panujące na spotkaniach====
   - Dyskusja jest moderowana   - Dyskusja jest moderowana
   - Przed rozpoczęciem dyskusji przedstawiamy się oraz wybieramy temat (patrz //​głosowanie//​)   - Przed rozpoczęciem dyskusji przedstawiamy się oraz wybieramy temat (patrz //​głosowanie//​)
 +  - W czasie dyskusji zwracamy się do siebie po imieniu (tzn. nie ma panów/​pań/​doktorów/​profesorów)
   - Głos zabieramy zgodnie z kolejnością zgłaszania się - moderator prowadzi listę i udziela głosu   - Głos zabieramy zgodnie z kolejnością zgłaszania się - moderator prowadzi listę i udziela głosu
   - Chęć uzyskania głosu zaznaczamy poprzez danie znaku moderatorowi (np. poprzez podniesienie ręki)   - Chęć uzyskania głosu zaznaczamy poprzez danie znaku moderatorowi (np. poprzez podniesienie ręki)
   - Nie przerywamy wypowiedzi innych (wyjątek: ad vocem)   - Nie przerywamy wypowiedzi innych (wyjątek: ad vocem)
   - Moderator może brać udział w dyskusji   - Moderator może brać udział w dyskusji
 +  - Dyskusje trwają zazwyczaj od 1.5 do 2 godzin
  ​===Głosowanie===  ​===Głosowanie===
-    * Osoba chętna zgłasza swój temat/​pytanie moderatorowi na początku spotkania (zwykle ​@rrr)+    * Osoba chętna zgłasza swój temat/​pytanie moderatorowi na początku spotkania (zwykle ​[[user>rrr]])
     * Gdy zbierzemy wystarczająca ilość propozycji (i nastanie niezręczna cisza ;-) ) rozpoczyna się etap głosowania.     * Gdy zbierzemy wystarczająca ilość propozycji (i nastanie niezręczna cisza ;-) ) rozpoczyna się etap głosowania.
     * Głosowanie składa się z 2 rund.      * Głosowanie składa się z 2 rund. 
Linia 17: Linia 22:
 Jeśli nie rozumiemy tego, co mówi osoba, która jest w danej chwili przy głosie, to możemy poprosić ją o wyjaśnienie poza kolejką. Tryb ad vocem nie służy do polemiki ani wygłaszania własnych tez. Warto też poczekać na dalszą część wypowiedzi, gdy czegoś nie rozumiemy, bo może rozwieje nasze wątpliwości. Jeśli nie rozumiemy tego, co mówi osoba, która jest w danej chwili przy głosie, to możemy poprosić ją o wyjaśnienie poza kolejką. Tryb ad vocem nie służy do polemiki ani wygłaszania własnych tez. Warto też poczekać na dalszą część wypowiedzi, gdy czegoś nie rozumiemy, bo może rozwieje nasze wątpliwości.
 ====Tematy dyskusji==== ====Tematy dyskusji====
-//Proponowane przez was tematy mogą być dowolne, z wyjątkiem dwóch ograniczeń:​+Proponowane przez was tematy mogą być dowolne, z wyjątkiem dwóch ograniczeń:​
   - Tematy muszą mieć formę pytania   - Tematy muszą mieć formę pytania
   - Tematy nie powinny być zbyt specjalistyczne lub opierające się na znajomości jakiejś książki/​filmu/​itp.,​ żeby nie wykluczać osób, które jej nie znają, z rozmowy. ​   - Tematy nie powinny być zbyt specjalistyczne lub opierające się na znajomości jakiejś książki/​filmu/​itp.,​ żeby nie wykluczać osób, które jej nie znają, z rozmowy. ​
-//+
 ===Przykładowe tematy:=== ===Przykładowe tematy:===
 //Tematy poniżej tylko sugerują jak może (ale nie musi) wyglądać zadane przez was pytanie.// //Tematy poniżej tylko sugerują jak może (ale nie musi) wyglądać zadane przez was pytanie.//
  • wydarzenia/sokratescafe.1522258661.txt.gz
  • ostatnio zmienione: 2018/03/28 17:37
  • przez rrr