Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Poprzednia rewizja po obu stronach Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
wydarzenia:sokratescafe [2018/03/28 16:21]
wolskey [Sokrates Café]
wydarzenia:sokratescafe [2019/05/02 13:40] (aktualna)
rrr [Sokrates Café]
Linia 1: Linia 1:
 ======Sokrates Café====== ======Sokrates Café======
 +{{tag>​wydarzenie cykliczne zakończone}}
 +----
 +
 **Sokrates Café** - cykliczne spotkania moderowanej grupy dyskusyjnej. Spotkania odbywają się we wtorki co dwa tygodnie. **Sokrates Café** - cykliczne spotkania moderowanej grupy dyskusyjnej. Spotkania odbywają się we wtorki co dwa tygodnie.
 ====Zasady panujące na spotkaniach==== ====Zasady panujące na spotkaniach====
-  - Na spotkaniu obecny ​jest moderator dyskusji. +  - Dyskusja ​jest moderowana 
-  - Przed rozpoczęciem dyskusji wybieramy ​jej temat (patrz //​głosowanie//​) +  - Przed rozpoczęciem dyskusji ​przedstawiamy się oraz wybieramy temat (patrz //​głosowanie//​) 
-     +  W czasie ​dyskusji ​zwracamy się do siebie po imieniu (tzn. nie ma panów/​pań/​doktorów/​profesorów) 
-   Podczas ​dyskusji ​swoją chęć uzyskania głosu zaznaczamy poprzez danie znaku moderatorowi (np. poprzez podniesienie ręki) +  - Głos zabieramy zgodnie z kolejnością zgłaszania się - moderator prowadzi listę i udziela głosu 
-   ​- Nie przerywamy wypowiedzi innych (wyjątek: ad vocem). +  - Chęć uzyskania głosu zaznaczamy poprzez danie znaku moderatorowi (np. poprzez podniesienie ręki) 
-   ​- Moderator może brać udział w dyskusji.+  - Nie przerywamy wypowiedzi innych (wyjątek: ad vocem) 
 +  - Moderator może brać udział w dyskusji 
 +  - Dyskusje trwają zazwyczaj od 1.5 do 2 godzin
  ​===Głosowanie===  ​===Głosowanie===
-    * Osoba chętna zgłasza swój temat/​pytanie moderatorowi (zwykle ​@rrr)+    * Osoba chętna zgłasza swój temat/​pytanie moderatorowi ​na początku spotkania ​(zwykle ​[[user>rrr]])
     * Gdy zbierzemy wystarczająca ilość propozycji (i nastanie niezręczna cisza ;-) ) rozpoczyna się etap głosowania.     * Gdy zbierzemy wystarczająca ilość propozycji (i nastanie niezręczna cisza ;-) ) rozpoczyna się etap głosowania.
     * Głosowanie składa się z 2 rund.      * Głosowanie składa się z 2 rund. 
Linia 15: Linia 20:
     * Do drugiej rundy przechodzą tematy (zwykle 2) które dostały najwięcej głosów, a następnie każdy z uczestników oddaje głos na tylko jeden z nich.     * Do drugiej rundy przechodzą tematy (zwykle 2) które dostały najwięcej głosów, a następnie każdy z uczestników oddaje głos na tylko jeden z nich.
  ===Ad vocem===  ===Ad vocem===
 +Jeśli nie rozumiemy tego, co mówi osoba, która jest w danej chwili przy głosie, to możemy poprosić ją o wyjaśnienie poza kolejką. Tryb ad vocem nie służy do polemiki ani wygłaszania własnych tez. Warto też poczekać na dalszą część wypowiedzi, gdy czegoś nie rozumiemy, bo może rozwieje nasze wątpliwości.
 ====Tematy dyskusji==== ====Tematy dyskusji====
-//Proponowane przez was tematy mogą być dowolne, z jednym małym ​wyjątkiem: ​te które wymagałyby specjalistycznej wiedzy w jakiejś dziedzinie, ​lub opierałby ​się na znajomości ​jakiegoś tekstu kultury (książkifilmu etc.)mogłyby sprawić ​że część uczestników którzy ​nie mieli okazji się z nimi zapoznać czułaby się wykluczona ​z rozmowy. +Proponowane przez was tematy mogą być dowolne, z wyjątkiem ​dwóch ograniczeń: 
-// +  - Tematy muszą mieć formę pytania 
-===Przykładowe tematy=== +  - Tematy nie powinny być zbyt specjalistyczne ​lub opierające ​się na znajomości ​jakiejś książki/filmu/itp., żeby nie wykluczać osób, które jej nie znają, ​z rozmowy.  
-//Tematy poniżej tylko sugerują jak może wyglądać zadane przez was pytanie.//+ 
 +===Przykładowe tematy:=== 
 +//Tematy poniżej tylko sugerują jak może (ale nie musi) wyglądać zadane przez was pytanie.//
   * "Na czym mogłaby polegać biegłość w używaniu mediów społecznościowych?"​   * "Na czym mogłaby polegać biegłość w używaniu mediów społecznościowych?"​
   * "Czy nasze zamiłowanie do zwierzątek w internecie to wynik kultury czy ewolucji?"​   * "Czy nasze zamiłowanie do zwierzątek w internecie to wynik kultury czy ewolucji?"​
  • wydarzenia/sokratescafe.1522254069.txt.gz
  • ostatnio zmienione: 2018/03/28 16:21
  • przez wolskey