Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Poprzednia rewizja po obu stronach Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
faq [2018/04/23 18:38]
not7cd
faq [2019/10/23 21:09] (aktualna)
allgreed
Linia 1: Linia 1:
-===== Często ​Zadawane Pytania =====+===== Czasem ​Zadawane Pytania =====
  
-FIXME+==== Czym jest hackerspace?​ ==== 
 +Hackerspace to głównie 4 rzeczy: 
 +  * Pragmatyzm. Oszczędność pieniędzy i czasu. Zamiast samemu budować warsztat w domu (często na zbyt małej przestrzeni na tego rodzaju działalność) i wydawać fortunę na sprzęt używany tylko od czasu do czasu, składamy się, aby obniżyć koszty i mieć miejsce do pracy oddzielone od rozpraszaczy. To też oszczędność czasu. Po co spędzać 3 wieczory ucząc się metodą prób i błędów, jak działa drukarka 3D, jej kalibracja i jak o nią dbać, kiedy w HSie czynnym 24/7 na pewno właśnie jest ktoś, kto już to wszystko kiedyś zrobił.  
 +  * Dzielenie się wiedzą. Wszyscy wiemy, jak wielka jest branża IT i jak wiele wiedzy jest zawsze przed nami. Tylko w społeczności innych technicznych osób, które chcą sobie pomagać i nakierowywać na dobre rozwiązania można faktycznie zostać prawdziwym hackerem. ;) Ta część wychodzi nam świetnie. Spotykamy się przy okazji prelekcji, warsztatów,​ wymieniamy się doświadczeniem i wiedzą podczas luźniejszych w formie spotkań. Cały czas jesteśmy ze sobą w kontakcie także online. 
 +  * Życie prywatne, społeczność,​ zapoznanie się. To przychodzi z czasem. Chodzi o to by się znać. Wiedzieć, kto czym się zajmuje, kto w czym mógłby nam pomóc i kogo my możemy wesprzeć, wspólna praca nad własnymi projektami, granie w planszówki i Herosów. Po prostu poznanie ludzi. :) 
 +  * Filozofia wolnego oprogramowania. Chcemy, by internet był wolny. Rozumiemy, że tylko poprzez otwarte oprogramowanie możemy mieć bezpieczny kod. Spejsy na całym świecie walczą również o społeczeństwo obywatelskie. Rozumiemy konsekwencje społeczno-polityczne decyzji technicznych rządów i korporacji. Jednym z naszych celów jest propagowanie otwartych rozwiązań i uświadamianie jak dalekie konsekwencje społeczne mają rozwiązania zamknięte.  
 + 
 +==== Jestem nowy, co mogę zrobić? ==== 
 +Dołacz do [[organizacja:​komunikator|Slack'​a]]! 
 +Wpadnij do nas na [[wydarzenia:​hackaday]] i poznaj członków. Jeżeli chcesz dostać dostęp do [[miejsce:​cowork]] i [[miejsce:​warsztat]] zostań [[organizacja:​członkostwo#​jak_zostac_czlonkiem|członkiem]]! 
 + 
 +==== Jak zrobić wydarzenie w Hakerspejsie?​ ==== 
 +Przeczytaj poradnik [[poradniki:​zrob se meetup]]. 
 + 
 + 
 +==== Jak mogę zostać członkiem? ==== 
 +[[organizacja:​członkostwo#​jak_zostac_czlonkiem|Przeczytaj więcej o składce członkowskiej.]] 
 + 
 +==== Czy macie otwarte wifi? ==== 
 +Nasze wifi jest otwarte na dobrą zabawę i zamknięte na zagrożenia z zewnątrz zgodnie z zasadą open/closed (w sensie jest zahasłowane). Posiadany także internet retro™ w formie kabli.  
 + 
 +==== Jakie jest hasło do wifi? ==== 
 +Hasło do wifi znajduje się na tablicy w coworku (np. dzień otwarty) lub w widocznym miejscu na meetupie (większe wydarzenia).
  
-=== Czy HACKERSPACE to potencjalne centrum dowodzenia nad światem? === 
-  * <​del>​tak</​del>​ 
-  * <​del>​nie</​del>​ 
-  * nie wiem 
  • faq.1524508708.txt.gz
  • ostatnio zmienione: 2018/04/23 18:38
  • przez not7cd